Подписка


Гост

/ #427 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:

2012-02-29 11:32

#426: - Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:

Спрете да се обяснявате с тези селски свраки. Да си дращят там, и тяхната не е лесна. :)))

За разведряване на обстановката си позволявам да постна един коментар по темата копиран от друго място.

"Госпожо, искрено се радваме за това, че сте се сдобили и отгледали мъжка рожба в тези толкова трудни времена. Безграничната и арогантна простотия, която напира от всички медии в акомпанимент насилието и екшъна, които биват бълвани от филмовата индустрия принуждават моралната част от обществото да търси алтернативни методи за развитие. Един от тях е силното задълбочаване в отделни области на познанието или казано с думи прости – обучение в елитно училище. Друга част от обществото – току напуснали нивата и отглеждането на добитък, успешно задомени в големия град и търсещи доброто бъдеще за децата си - също се стремят към посочения алтернативен метод за развитие. Чест им прави на тези хора, които току извадили стърчащите осили от чорапите си, дават мило и драго да учат децата си на “четмо и писмо”.
Госпожо, простете за  отклонението от така поставената тема, и ще ви кажа по същество:  Щом като синът ви е вече в трети клас, той трябва да е с оформени изисквания относно бъдещото си обучение, за които би трябвало да ви е споделил в формално или неформално. Обикновено децата на тази възраст избират неформалните форми на комуникация, защото по-лесно биват разбирани, отколкото да пишат волеизявление, да чакат подходящ момент за представянето му и в последствие да получат резолюция. Най-вероятно той вече ви е заявил устно: “ Мамо, желая да бъда приет за ученик в пети клас в Математическа гимназия Варна при възникване на подходящите условия за това. Надявам се молбата ми да бъде удовлетворена! ”. Ако не ви е увидомил точно по този начин, може да е използвал и по-различен словоред, но с подобен контекст, при което вие сте предприели решителните стъпки: “Ходи на математически състезания -  не бих казала че е сред първите.” Моето лично мнение е, че ако не сте започнали от три-годишен да го обучавате в частни математически школи и ползотворно участие в състезания от национални или международно ниво, може да имате проблем. Може на това да се дължи фактът, че не е сред първите в състезанията. Искрено ви препоръчвам отсега нататък да компенсирате този пропуск, като ограничите всякакви други знимания, които не са свързани с предстоящия прием в Математическа гимназия - Варна. Такива са например игрите на открито, игрите с връстници, футбола след училище и пикниците през свободните дни. Имате на разположение около година да запишете сина си на няколко математически и информатични школи, които да уплътнят до максимум свободното му време. Така ще имате сигурната база, на която да стъпите, ако следващия път ударите два шамара на детето си, ако не се е представило отлично на състезанието по математика. “ Как можа, бе хобостник?!? Гледай другите децакакво правят? А ти ходиш на толкова школи и курсове ... “ Тук може да изброите всичките извънкласни форми, които е посещавало детето за по-голяма убедителност, а за предизвикване на чувство за вина у него, може да дадете цифрово изражение на ситуацията, като кажете: “Виждаш ли колко пари сме дали за тези курсове?” . Относно парите ... с пари математика не се учи!  Въпреки че мнозинството родители, които познавам са убедени, че именно това е подходът за успешен прием в елитно училище.
И ако се развият благоприятно нещата, ще бъдете горда майка на петокласник в двора на Математическа гимназия Варна на 15.09.2010 с букет от червен гербер, прекрасно декориран с златисто фолио."