Незабавно отзоваване на посланик Юрий Щерк и обяснение по официалната позиция на Р. България за конфликта в Газа
Свържете се с автора на петицията
Внасяне на петицията в Министерски съвет - вторник, 22-ри октомври
2024-10-17 06:56:04
Здравейте!
Благодариме ви че подкрепихте тази петиция!
Към началото на октомври 2024 г. над 200 000 цивилни жертви – както преки, така и косвени – са вероятният резултат от действията на израелската армия в Газа до този момент, според оценки на научни публикации като в сп. The Lancet. Ситуацията е ужасяваща, а позицията на България по този конфликт е неадекватна и неприемлива.
Вместо да застане твърдво срещу продължаващия геноцид в Газа, България гласува против ключова резолюция на Съвета на ООН по правата на човека (A/HRC/55/L.30), която призоваваше за незабавно прекратяване на огъня, достъп до хуманитарна помощ и оръжейно ембарго за Израел. Подобно гласуване е в разрез с ангажимента на България към международните права на човека и Конвенцията за превенция на геноцида.

Ако България продължи да върви по този път, рискува в бъдеще да бъде обвинена в подпомагане на геноцид. Не можем да мълчим. Като граждани на страна, която отстоява справедливостта, ние изискваме отговори от нашето правителство.

Организаторите ще внесат тази петиция в началото на следващата седмица в Министерство на външните работи на Р. България, за да съобщим на българското правителство, че няма да приемем съучастие във военни престъпления. Ако имате възможност, моля споделете петицията с вашите приятели и познати в социалните мрежи, в които присъствате, така че максимално много гласове да бъдат чути! Нека направим така, че позицията ни да достигне до повече хора!
Благодаря ви още веднъж за подкрепата!
Виктор Лилов
Солидарност с Палестина
Споделете тази петиция
Помогнете тази петиция да получи повече подписи
Как да популяризираме една петиция?
- Споделете петицията на стената си във Facebook и в групи, свързани с темата на петицията Ви.
- Свържете се с приятелите си
- Напишете съобщение, в което обяснявате защо сте подписали тази петиция, защото хората са по-склонни да я подпишат, ако разберат колко важна е темата.
- Копирайте и поставете уеб адреса на петицията във вашето съобщение.
- Изпратете съобщението чрез имейл, SMS, Facebook, WhatsApp, Twitter, Skype, Instagram и LinkedIn.