Искане за изграждане на скоростен път Самоков - София

   От информация в интернет ни стана известно, че през 2000 – 2006-та година са правени проучвания за възможността за изграждането на скоростен път София - Самоков [1]. Въпреки това не са били предприети никакви реални действия по неговото реализиране.
През 2022-ра година, когато министър на РРБ е бил г-н Гроздан Караджов, запитан в пленарна зала от депутати дали са или ще се предприемат действия за изграждането на скоростен път София – Самоков, г-н Караджов е съобщил, че е запознат с проблема и при следващата си среща с АПИ ще препоръча на експертите да възложат предварително проучване за скоростен път[2]. За наше съжаление отново не са предприети никакви реални действия, а годината вече е 2025-та!
 
  1.      Настояваме държавата да поеме ангажимент за изграждането на чисто ново скоростно трасе между София и Самоков; да ни информира за действията, които извършва в тази насока и за сроковете по тях;
 
2.      Настояваме община Самоков и гражданите да бъдем включени в процеса по избор на възможно най-краткото, бързо и безопасно трасе на бъдещия скоростен път.
 
Като подходящ такъв ни се струва път с обход на язовир Искър от запад и с максимално близък до столицата вход (напр. Самоков – Долни Пасарел – Герман).   Надяваме се на Вашата ангажираност с проблема и желание за реални действия, които да доведат до решаването на един дългогодишен и основен проблем за нашата община и целия регион!
От проучванията за скоростен път София – Самоков са изминали 25 години, време е държавата да покаже, че съществува и че може да осигури развитието и безопасното пътуваме на територията на един от най-красивите и посещавани райони в страната! При непредприемането на реални действия и неглижиране на всички нас, трябва да отбележим, че ще бъдем принудени последващите ни действия да са свързани с блокирането на настоящия път София – Самоков до изпълнение на искането ни. [1]https://www.dnevnik.bg/bulgaria/2022/02/04/4309335_v_momenta_niama_dori_proekt_za_skorosten_put_mejdu/; думи на г-н Валентин Милушев (народен представител).
[2] https://www.parliament.bg/bg/topical_nature/ID/39699 , отговор на г-н Гроздан Караджов относно изграждането на скоростен път София – Самоков.
 
www.dnevnik.bg

Подпишете тази петиция

Подписвайки се, приемам, че Даниела Костова ще може да види цялата информация, която предоставям в този формуляр.

Няма да показваме публично вашия имейл адрес в онлайн среда.

Няма да показваме публично вашия имейл адрес в онлайн среда.


Давам съгласие за обработка на информацията, която предоставям в този формуляр за следните цели:
Упълномощавам Даниела Костова да предаде информацията, която предоставям в този формуляр, на следните страни:




Платена реклама

Ще рекламираме тази петиция на 3000 човека.

Научете повече...