Откриване на Консулска служба на Република България в Единбург
До г-н Марин Райков
Извънреден и пълномощен посланик
на Република България в Обединеното Кралство
Уважаеми г-н Посланик ,
С настоящото писмо бихме искали да обърнете внимание на следния проблем с който се сблъскват стотици сънародници,които живеят на територията на Шотландия.
Това е проблемът с процедурите при издаване и подновяване на българските документи за самоличност: лична карта, паспорт, свидетелство за управление на моторно превозно средство и първи паспорт эа новородено дете. 3а да се осъществяват теэи процедури е необходимо да се пътува до Лондон от Единбург и други градове на Шотландия,които са доста отдалечени. И в двата случая става дума за големи пътни разходи и эа нощувки ( в случаите на семейства с малки деца),както и на необходимостта на вземане на отпуск от работа. Възникват и спешни ситуации като оставане без документи на българи поради кражба или загуба.
Големи са трудностите,които изпитват българите в Шотландия без българско консулство. Затова настояваме за:
1.Откриване на Консулска служба на Република България в град Единбург.
2.Ако това е невъзможно, желаем да се провеждат изнесени консулски дни поне два пъти месечно, като предварително ще се прави списък с желаещите за обслужване.
Това писмо е придружено от подписите на нас-българите, живеещи на територията на Шотландия,които настояваме да се отнесете възможно най-сериоэно към нашите искания и да проявите загриженост за своите съотечественици, които са избрали да живеят извън България.
Свържете се с автора
Съобщение от администратора на този уебсайтЗатворихме тази петиция и премахнахме личната информация на подписалите.Общият регламент за защита на данните (GDPR) на Европейския съюз изисква законна причина за съхраняване на лична информация и информацията да се съхранява възможно най-кратко. |